Ciekawe strony

Akty normatywne

Strona główna UG Rymań
Petrykozy, Mechowo, Jarkowo - plan zagospodarowania przestrzennego PDF Drukuj Email
plan_mapka

 OGŁOSZENIE

Wójta Gminy Rymań o przystąpieniu do sporządzenia

Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

w części obrębów: Petrykozy, Mechowo, Jarkowo w gminie Rymań

Na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717, z późn. zm.) oraz art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227 ze zm.)zawiadamiam o podjęciu przez Radę Gminy Rymań uchwały Nr XVIII/101/12 z dnia 05 kwietnia  2012 r. o przystąpieniu do sporządzenia Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębów: Petrykozy, Mechowo, Jarkowo w gminie Rymań , obejmującego obszar północno – zachodniej części gminy oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dotyczącej ww. planu.

Czytaj całość ...
 
Rolnicze badania statystyczne PDF Drukuj Email

ciagnikUrzad_statystyczny_kolor

Szanowni Państwo

Główny Urząd Statystyczny corocznie prowadzi w wylosowanych gospodarstwach rolnych ogólnopolskie ankietowe badania rolnicze.

W 2012 r. znaczna ich część realizowana będzie przez ankieterów (pracowników urzędów statystycznych) poprzez wywiad telefoniczny lub bezpośredni.

Zakres badań obejmuje zagadnienia dotyczące produkcji oraz pogłowia świń, bydła, owiec i drobiu, użytkowania gruntów, a także plonów zbóż i wybranych ziemiopłodów rolnych. W tym roku dodatkowo przeprowadzone zostanie badanie sadów oraz ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym. Badania rozpoczną się w pierwszej dekadzie czerwca br.

Czytaj całość ...
 
KRUS_Kalendarz Wydarzeń Prewencyjnych PDF Drukuj Email
Krus

KALENDARZ WYDARZEŃ PREWENCYJNYCH to nowe narzędzie - wyszukiwarka, która w szybki i prosty sposób umożliwia użytkownikom serwisu internetowego Kasy, szczególnie rolnikom, odnalezienie wydarzeń organizowanych w wielu miejscach kraju, z udziałem terenowych jednostek KRUS. Jest bazą wiedzy zarówno o nadchodzących, jak i obecnych oraz zakończonych już wydarzeniach, do których są dołączane sprawozdania w formie plików tekstowych, zdjęć, plików video. Wszystkich użytkowników Internetu zapraszamy do korzystania ze strony internetowej Kasy: www.krus.gov.pl oraz wyszukiwarki Kalendarza Wydarzeń Prewencyjnych KRUS (http://www.wydarzenia-prewencyjne.krus.gov.pl), a także do udziału w działaniach Kasy ukierunkowanych na zwiększenie bezpieczeństwa pracy, ochronę zdrowia w gospodarstwie rolnym i otoczeniu rolnictwa.

Graficzny odnośnik do KALENDARZA WYDARZEŃ PREWENCYJNYCH umieszczono również na naszej stronie w prawej kolumnie w menu "Linki".

 
100.000 złotych dla Gminy Rymań PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Usarek   
lider_ekologi_3_250

Wczoraj, 14.05.  w hotelu Radisson w Szczecinie miała miejsce miła uroczystość. W obecności parlamentarzystów,  władz wojewódzkich i samorządowych oraz mediów  odbyło  się uroczyste podsumowanie organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie konkursu „Zachodniopomorski Lider Ekologii”. Celem konkursu było wyłonienie gmin charakteryzujących się największą aktywnością i osiągnięciami w działaniach na rzecz ochrony środowiska oraz budowania świadomości ekologicznej wśród mieszkańców.

Czytaj całość ...
 
Realizacja projektu: Innowacyjność przez inwestycje PDF Drukuj Email

Logotyp_zdjcie_kolor_500x80

Projekt: Innowacyjność przez inwestycje

KAPITAŁ NA ROZWÓJ FIRMY – ŁATWIEJ NIŻ MYŚLISZ!

Chcecie Państwo rozwijać lub inwestować w swoją firmę? Potrzebujecie źródła finansowania działalności?
W ramach projektu udzielimy BEZPŁATNEJ POMOCY w pozyskaniu środków na sfinansowanie działalności i/lub inwestycje!

Broszura informacyjna - pobierz

Adres strony www projektu: http://innowacjeprzezinwestycje.pl

 
Harmonogram wywozu nieczystości stałych PDF Drukuj Email

SmieciarkaHarmonogram wywozu nieczystości stałych oraz zbiórki selektywnej na rok 2012 dla miejscowości:
Skrzydłowo, Czartkowo, Rzesznikowo, Leszczyn, Dębica, Mirowo, Rymań.

Harmonogram - pobierz

 
Rocznica Konstytucji 3 Maja Drukuj Email

3_Maja_2012

 
"Siła w Grupie" - podpisanie umów 16.04.2012 r. Email

Sila_w_Grupie_podpisanie_umow Dnia 16.04.2012 o godzinie 9.00 w sali Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gościnie odbyło się uroczyste podpisanie umów z 13 beneficjentami, którzy złożyli wnioski za pośrednictwem Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Działania "Siła w Grupie" z siedzibą w Gościnie w ramach działania "Wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju" dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy dla działania "Małe projekty" oraz jeden w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi". Środki na realizację zawartych umów pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Czytaj całość ...
 
Turnieju Piłki Nożnej - 21.04.2012 r.

Turnieju_Pilki_Noznej_21042012

 
ZODR Oddział Koszalin - Kursy PDF Drukuj Email
 
Naborów wniosków 2012 - "Siła w Grupie" PDF Drukuj Email

Logo_stwoarzyszenie_LGD

W związku z ogłoszeniem naborów wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" oraz "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD "Siła w Grupie", umieszczamy poniżej ogłoszenia:

1. Ogłoszenie "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw"

2. Ogłoszenie "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej"

Pozostała dokumentacja (wnioski, instrukcje) znajduje się na stronie internetowej www.silawgrupie.org.pl
 
GRAMY DLA BARTKA - koncert charytatywny PDF Drukuj Email
Bartek_Koncert_charytatywny_2012_011

GRAMY DLA BARTKA

 W sobotę, 10 marca 2012 w hali widowiskowo – sportowej w Rymaniu odbył się koncert charytatywny na rzecz pomocy dla chorego na zespół hemolityczno – mocznicowy Bartka Szredera z Gorawina.

Koncert został zorganizowany przy ogromnej współpracy mieszkańców Gorawina z Gminą Rymań.

Tego dnia hala wypełniona była do ostatniego miejsca, sprzedano mnóstwo cegiełek, w skutek czego w imprezie  wzięło udział ponad  500 osób, a wśród nich był poseł Czesław Hoc, burmistrz miasta Gościno Marian Sieradzki, dyrektor Zespołu Szkół im H. Sienkiewicza w Kołobrzegu, radni i sołtysi. W koncercie uczestniczył również Bartek Szreder z rodziną.

Czytaj całość ...
 
Dzień Kobiet 2012 PDF Drukuj Email
sala_dzien_kobiet

NAJMILSZE ŚWIETO PAŃ

 Początek Święta Dnia Kobiet przyjąć można na obchody w starożytnym Rzymie Było to święto macierzyństwa i płodności. Tego dnia mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Dzisiejsza forma Narodowego Dnia Kobiet odbyły się ponad 110 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Zapoczątkowane zostały one przez Socjalistyczną Partię Ameryki dla upamiętnienia odbywającego się rok wcześniej nowojorskiego strajku pracownic przemysłu odzieżowego przeciwko złym warunkom pracy.

Czytaj całość ...
 
Od 15 marca br. rusza nabór wniosków PDF Drukuj Email
ARiMr_logo_male_131x107

ARiMR napis_logo

Od 15 marca br. rusza nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich, wsparcia ONW i płatności rolnośrodowiskowych za 2012r.

 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 15 marca do 15 maja br. będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, pomocy finansowej z tytułu wspierania gospodarowania na obszarach górskich i  innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (płatność ONW) oraz o przyznanie płatności z "Programu rolnośrodowiskowego" w ramach PROW 2007-2013.

Czytaj całość ...
 
Nordic Walking PDF Drukuj Email

Spacer_z_kijkami_plakat_500

Poprawiony: poniedziałek, 12 marca 2012 13:10
 
Turniej Halowej Piłki Nożnej - 04.02.2012 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Usarek   
Turniej_pilki_halowej_04022012_008

Turniej Halowej Piłki Nożnej

 W niedzielę, 04.02.2012 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Rymaniu odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej, w którym drużyny walczyły o Puchar Wójta Gminy Rymań.

I miejsce zajęła drużyna Jantar Siemyśl, II miejsce – Błękitni Trzygłów,  III miejsce – Grot I, IV miejsce – Syrena Grot z Rymania, V miejsce – Grot II, VI miejsce – Resko Karcino, VII miejsce – Gościno.

Czytaj całość ...
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Video

Serwis Mapowy

Szybki PIT

Kącik Przedsiębiorcy

Linki

Dorzecze Parsęty MOBILE