Ciekawe strony

Akty normatywne

Gmina Rymań czyta dzieciom 04.06.2016 - Sprawozdanie Drukuj Email

Gmina Ryman czyta dzieciom 2016 002 250px

„ Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia myśli”,  to myśl Cycerona, która przyświecała akcji:

„GMINA RYMAŃ CZYTA DZIECIOM”.

  W dniu 04 czerwca 2016 roku przy Gminnej Bibliotece Publicznej im. Profesora Władysława Panasa w Rymaniu w przygotowanej specjalnie scenerii, przy sprzyjającej aurze pogodowej, odbyło się czytanie bajek, wierszy i legend dla dzieci.

       Wszyscy Czytający wykazali się dużym talentem recytatorskim, a nawet aktorskim. W świat literacki wprowadzali zasłuchanych czytelników między innymi:  radni, nauczyciele Zespołu Szkół Publicznych w Rymaniu z dyrektorem na czele, sołtys Rymania, pracownicy Urzędu Gminy Rymań wraz z Wójtem, Gminny Komendant OSP, członkowie Klubu Seniora „Pod Aniołami”, pracownicy Fundacji „Słoneczko”, pracownicy i miłośnicy Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Gościnie (w ramach akcji – OBJAZDOWY BIBLIOTEKARZ) oraz wiele innych osób.

Zaprzyjaźniony z biblioteką funkcjonariusz policji  oprócz zaprezentowania swojego talentu recytatorskiego, zapoznał dzieci z urządzeniami znajdującymi się w radiowozie policyjnym, zwrócił także uwagę na bezpieczne poruszanie się na drogach publicznych, szczególnie podczas zbliżających się wakacji. 

     W czasie całej uroczystości rozdawane były kotyliony i zakładki do książek z reklamą biblioteki, w tym godzinami jej otwarcia. Ponadto za symboliczny grosz można było nabyć dowolną książkę lub maskotkę. Książki na kiermasz gromadzone były przez dłuższy okres czasu przez sympatyków biblioteki.

Słodki poczęstunek zapewnili wierni czytelnicy dostarczając pyszne ciasta i truskawki. Wiele innych smakołyków zakupionych zostało ze środków budżetu Gminy Rymań.

     Wszystkim uczestnikom wspaniałej uroczystości dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne imprezy promujące czytelnictwo.

     Osobom,  które wspomogły organizację przedsięwzięcia składamy serdeczne podziękowania i liczymy na dalszą owocną współpracę.

Gmina Ryman czyta dzieciom 2016 001

Gmina Ryman czyta dzieciom 2016 002

Gmina Ryman czyta dzieciom 2016 003

Gmina Ryman czyta dzieciom 2016 004

 

Video

Serwis Mapowy

Szybki PIT

Kącik Przedsiębiorcy

Linki

Dorzecze Parsęty MOBILE