Ciekawe strony

Akty normatywne

Ogłoszenia ARiMR
Pieniądze na kredyty preferencyjne dla rolników i przedsiębiorców Drukuj Email
czwartek, 17 września 2009 09:05

ARiMr_logo_male 200x201

ARiMR napis_logo

Kierownik Biura Powiatu Kołobrzeskiego z siedzibą w Siemyślu informuje:

Są pieniądze na kredyty preferencyjne dla rolników i przedsiębiorców z sektora rolno-spożywczego

Rolnicy mogą korzystać z preferencyjnych kredytów inwestycyjnych i klęskowych, do których oprocentowania dopłaca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Agencja przyznała do końca lipca br. ośmiu współpracującym z nią bankom ponad 37 mln zł na dopłaty do oprocentowania nowo udzielanych kredytów inwestycyjnych i w ten sposób zaspokoiła w pełni zapotrzebowanie zgłoszone przez te banki. Według ostrożnych szacunków kwota ta pozwoli udzielić kredytów na łączną kwotę 3,74 mld zł. Tymczasem do końca lipca br. banki udzieliły rolnikom i przedsiębiorcom z sektora rolno-spożywczego takich kredytów na kwotę przekraczającą jedynie 659 mln zł.

Czytaj całość ...
 
Komunikat ARiMR - Płatności obszarowe Drukuj Email

ARiMr_logo_male 200x201

ARiMR napis_logo

ARiMR wypłaci w rekordowym tempie dopłaty bezpośrednich za 2009 r.
Zgodnie z zapowiedziami Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marka Sawickiego, już od 16 października br. ARiMR rozpocznie wypłacanie pieniędzy rolnikom którzy prowadzą działalność na obszarach o trudnych warunkach gospodarowania lub na terenach górskich (ONW). Natomiast płatności bezpośrednie Agencja rozpocznie wypłacać zgodnie z obowiązującymi przepisami od 1 grudnia br. ARiMR dołoży wszelkich starań, aby dopłaty te jeszcze w grudniu otrzymało około 70% rolników, którzy złożyli w tym roku wnioski o takie płatności, a było ich łącznie około 1,4 miliona. O dopłaty ONW ubiega się co roku ponad 700 tys. rolników. W pierwszej kolejności dopłaty, zarówno ONW jak i bezpośrednie, będą otrzymywali rolnicy, których gospodarstwa zostały dotknięte tegorocznymi klęskami żywiołowymi.

Czytaj całość ...
 
Komunikat ARiMR - Modernizacja Drukuj Email

ARiMr_logo_male 200x201

ARiMR napis_logo

Więcej pieniędzy dla rolników, którzy złożyli wnioski o wsparcie na „Modernizacje gospodarstw rolnych" w 2009 r.

Kierownik Biura Powiatu Kołobrzeskiego informuje: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki zwiększył o blisko połowę; z 577,7 milionów euro do 855,2 miliona euro wysokość środków na „Modernizację gospodarstw rolnych" w 2009 roku. Dzięki zmianie Rozporządzenia znacznie więcej rolników otrzyma pomoc na inwestycje w swoich gospodarstwach spośród tych, którzy w tym roku złożyli wnioski o takie dofinansowanie.

Czytaj całość ...
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 12

Video

Serwis Mapowy

Szybki PIT

Kącik Przedsiębiorcy

Linki

Dorzecze Parsęty MOBILE