Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

newjoomla
Oferta pracy w ARiMR w Siemyślu - 20.10.2023 r. Drukuj Email

Nowe logo ARIMR 250pxAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poszukuje kandydata do pracy na stanowisku: Inspektor w Kołobrzeskim Biurze Powiatowym w Wydziale ds. Płatności Bezpośrednich i Pomocy Krajowej Stanowisko pracy do spraw obsługi wniosków -1 miejsce pracy: Siemyśl

Liczba poszukiwanych kandydatów/ wymiar etatu: 1 osoba w pełnym wymiarze czasu pracy, umowa o pracę na czas określony w celu zastępstwa

Oferujemy:
- przejrzyste zasady wynagradzania
- dodatkowe wynagrodzenie roczne
- możliwości rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji
- bogaty pakiet szkoleń
- możliwość refundacji nauki języka i studiów podyplomowych
- pakiet socjalny: dofinansowanie do wypoczynku, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach,
- pracę w największej agencji płatniczej w Europie

Główne obowiązki:
- obsługa spraw związanych z przyznawaniem pomocy finansowej w ramach płatności bezpośrednich oraz działań PROW.
- weryfikacja wniosków o przyznanie płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, PROW 2014-2020.
- przygotowywanie raportów na potrzeby monitoringu rzeczowego i sprawozdawczości w zakresie płatności w ramach systemów   wsparcia bezpośredniego oraz pozostałych płatności realizowanych przez wydział.
- udzielanie informacji dotyczących uwarunkowań prawnych i formalnych wniosków PROW i płatności bezpośrednich.

Więcej informacji:   https://www.gov.pl/web/arimr/or16bp3053823

 

 
Ostrzeżenie dla wnioskodawców programu "Czyste Powietrze" przed nieuczciwymi wykonawcami Drukuj Email

Jeżeli chcesz złożyć wniosek o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”, a ktoś proponuje Ci pompę ciepła „za darmo”, zapytaj w swojej gminie zanim się zgodzisz i coś podpiszesz. Zapytaj o sprawdzonego wykonawcę rodzinę i znajomych. Nie podpisuj pełnomocnictwa bez zapoznania się z treścią umowy. Dotacja jest dla Ciebie, nie dla Wykonawcy. Pamiętaj: wymiana kopciucha plus termomodernizacja, to niższe rachunki, komfortowy dom, zdrowe i czyste powietrze.”

 

Nagranie audio dot. nieuczciwych praktyk

- POBIERZ I ODSŁUCHAJ -

 

Ostrzeżenie Sprawdzaj oferty i nie podpisuj od razu 550

 

OSTRZEŻENIE DLA WNIOSKODAWCÓW I BENEFICJENTÓW
PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

Sprawdzaj oferty, nie podpisuj „od ręki”!

Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie. Wybieraj sprawdzonych wykonawców. Uważaj na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzaj, co podpisujesz. Pamiętaj, że dotacja z programu „Czyste Powietrze” przysługuje Tobie, a nie wykonawcy. Instalowanie nowego urządzenia grzewczego jest skuteczne tylko w ocieplonym domu.

Uwaga na nierzetelnych wykonawców

Jeśli jesteś wnioskodawcą lub beneficjentem dotacji z programu „Czyste Powietrze”, to bądź czujny i rozważny w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej zajmującej się wymianą źródła ciepła. Szczególnie uważaj na tych, którzy pukają do Twoich drzwi i oferują coś „za darmo”. Niestety, zdarzają się na rynku usług nieuczciwi wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny.

Zwracamy uwagę, że wybór firmy sprzedającej urządzenie, jak i wykonującej jego montaż, należy do Państwa – naszych wnioskodawców i beneficjentów.

W programie „Czyste Powietrze” najwyższe bezzwrotne dofinansowanie, z kompleksową termomodernizacją i wymianą źródła ciepła, to nawet 136 200 zł, ale VAT zawsze musi dopłacić wnioskodawca.

Jeśli ktoś oferuje usługę „za darmo”, warto mieć wątpliwości co do rzetelności takiej oferty. Jeśli przedstawiciel firmy podsuwa pełnomocnictwo w ramach programu „Czyste Powietrze”, a nie daje możliwości na spokojne zapoznanie się z warunkami umowy – warto zastanowić się nad rzetelnością takiej oferty.

Podpisując pełnomocnictwo, dajesz komuś prawo do dysponowania przyznaną Ci dotacją.

Wysokie rachunki bez termomodernizacji

Oferta na zainstalowanie wyłącznie nowego źródła ciepła w budynku, który wymaga termomodernizacji (tj. docieplenia przegród, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej itp.), może skutkować wysokimi rachunkami za ciepło w okresie grzewczym.

Dlatego jeśli decydujesz się na wymianę wyłącznie starego kopciucha na nowe źródło ciepła, np. pompę ciepła, upewnij się, że Twój dom jest odpowiednio docieplony.

„Za chwilę” sprawdzone urządzenia grzewcze z programu

Wybierając źródło ciepła do swojego domu, korzystaj z listy zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM: lista-zum.ios.edu.pl).

Już teraz możesz złożyć wniosek o dotację z programu „Czyste Powietrze” planując termin zakupu i instalacji urządzenia po 13 czerwca br. Po tym terminie na liście ZUM znajdziesz tylko te pompy ciepła, które obecnie przechodzą dodatkową weryfikację efektywności i jakości.

Dlatego składając wniosek, warto poczekać z zakupem i instalacją urządzenia. Wtedy, mając docieplony budynek i pewne urządzenie wysokiej jakości (wybrane z listy ZUM), zyskasz cieplejszy i tańszy w eksploatacji dom.

Rekomendacje

W ramach programu możesz otrzymać dotację na termomodernizację budynku jednorodzinnego wraz z wymianą źródła ciepła. Upewnij się, że dobór nowego źródła ciepła został Ci wskazany zgodnie ze stanem budynku. Urządzenie musi mieć odpowiednią moc i sprawność. Najlepiej pokaże to audyt energetyczny.

Skonsultuj się w gminnym punkcie konsultacyjno-informacyjnym „Czystego Powietrza”, czy oferta, którą przedstawił Ci wykonawca jest zgodna z potrzebami Twojego budynku.

Uczulamy wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą skorzystać z programu na fakt, że tylko docieplony budynek z nowym źródłem ciepła – to pewne rozwiązanie które przyniesie korzyści.

Pamiętaj!

Nie należy przyjmować ofert na wymianę samego źródła jeśli dom wymaga docieplenia! To podstawa. Sprawdzaj, co podpisujesz i pamiętaj, że dotacja jest dla Ciebie, a nie dla wykonawcy.

Miej na uwadze, że zestawienie: pompa ciepła i budynek nieocieplony, to najczęściej wysokie rachunki!

Program „Czyste Powietrze” oferuje dofinansowanie na docieplenie budynku z wymianą źródła ciepła poprzedzone audytem energetycznym – są to koszty kwalifikowane. Skorzystaj z takiej kompleksowej i w pełni korzystnej oferty programu „Czyste Powietrze”.

Życzymy zadowolenia z ciepłych domów,
niskich rachunków za ogrzewanie
i czystego powietrza!

czystepowietrze.gov.pl

LOGO 550

 
Szkolenia LGD Siła w Grupie Drukuj Email

Ogloszenie Sila w Grupie 1 27.09.2016

 

Ogloszenie Sila w Grupie 2 27.09.2016

 
I minął roczek Klubu Seniora Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Bany   
Malowanie_na_szkle_200x150

27 listopada tego roku, to niezwykle pamiętna data, a to dlatego, że dokładnie rok temu w tym właśnie dniu miało miejsce uroczyste otwarcie Rymańskiego Klubu Seniora. Ten rok był niezwykle emocjonujący i aktywny dla klubowiczów. Ważniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce w pierwszym roku działalności naszego klubu to m.in.:

27.11.2008 r. - uroczyste otwarcie Klubu Seniora w Rymaniu
13.12.2008 r. - coroczne Spotkanie Wigilijne dla członków klubu oraz seniorów z Gminy Rymań
16.01.2009 r.- Bal Karnawałowy
11.02.2009 r. - Bal Karnawałowy, na który nasz Klub został zaproszony do Gościna, do tamtejszego Klubu Seniora
21.05.2009 r. - wycieczka do Ogrodu Botanicznego „HORTULUS" w Dobrzycy
03 - 06.06.2009 r. - wycieczka krajoznawcza Klubowiczów, seniorów, emerytów i rencistów z Gminy Rymań (Sandomierz, Baranów Sandomierski, Tum i okolice)

Czytaj całość...
 
Recykling odpadów - zmiany od lipca 2017r. Drukuj Email

Recykling odpadów - zmiany od lipca 2017r.

Nowy system segregacji odpadow kolorowa ulotka

Nowy system segregacji odpadów - kolorowa ulotka od Ministerstwa Środowiska
-POBIERZ-

Od lipca 2017r. odpady będą zbierane z podziałem na następujące frakcje: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne oraz odpady ulegające biodegradacji.

Nowe zasady są opisane w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016r w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2017r., poz.19).

W 2020r., zgodnie z regulacjami unijnymi, Polska musi uzyskać 50 % poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia: papieru, metali, tworzyw sztucznych  i szkła. W promowanej przez UE gospodarce cyrkularnej, czyli takiej, w której odpady nie trafiają na składowiska, a są ponownie przetwarzane, poziom recyklingu odpadów komunalnych w perspektywie 2030r. wzrosnąć może do 65 %. Z kolei składowanie odpadów miałoby być ograniczone do 10 %.

W związku z tym od lipca br. zaczną obowiązywać jednolite dla kraju zasady selektywnego zbierania odpadów. Ma to się też przyczynić do podniesienia jakości zbieranych surowców wtórnych.

Zgodnie z rozporządzeniem odpady będą selektywnie zbierane u źródła - czyli bezpośrednio w budynkach wielorodzinnych, domach jednorodzinnych, czy miejscach gdzie powstają odpady komunalne - w podziale na cztery frakcje. Do czterech worków/kontenerów trafiać będą zatem:                                                                                                                                     
- szkło (zielony worek/pojemnik);
-  papier, w tym tektura (niebieski worek/pojemnik);
- odpady ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów, np. resztek kuchennych (brązowy worek/pojemnik);
- metale i tworzywa sztuczne (żółty worek/pojemnik).

Czytaj całość ...
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 213

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki