Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

Strona główna UG Rymań
Turniej Recytatorski „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne 2023" - eliminacje powiatowe PDF Drukuj Email

54. TURNIEJ RECYTATORSKI

„PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE”

eliminacje powiatowe

26 kwietnia 2023 roku w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu odbyły się ELIMINACJE POWIATOWE 54. REGIONALNEGO TURNIEJU RECYTATORSKIEGO „PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE”.

Gminę Rymań reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rymaniu:

w kategorii „PTASZĄT”:
1. Kamil Szczepanek,
2. Lena Mleczek,

w kategorii „PTASZKÓW”:
1. Marta Borek,
2. Michalina Pogorzelska-Długaszek,

w kategorii „PTAKÓW”:
1. Ines Wasylów-Ceglińska,
2. Maria Wróblewska.

Wszyscy uczniowie zaprezentowali się wspaniale, ale niestety konkurencja była duża, dlatego nikomu nie udało się zakwalifikować do finału Turnieju, który odbędzie się 28 kwietnia 2023 roku w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Jednakże miło jest nam poinformować o Wyróżnieniach, które otrzymały: Lena Mleczek, Michalina Pogorzelska-Długaszek oraz Maria Wróblewska. Osoby Wyróżnione otrzymały nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy Turnieju pamiątkowe dyplomy. 

Wszystkim uczestnikom, którzy reprezentowali naszą Gminę w Eliminacjach Powiatowych w Kołobrzegu oraz Pani Alinie Korneckiej, składamy wielkie Gratulacje.

 
Turniej Recytatorski „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne 2023" - eliminacje gminne PDF Drukuj Email

GRUPOWE 550

54. TURNIEJ RECYTATORSKI
„PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE”

24 kwietnia 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymaniu odbyły się eliminacje gminne 54. REGIONALNEGO TURNIEJU RECYTATORSKIEGO „PTAKI, PTASZKI  I PTASZĘTA POLNE”. Turniej został zapoczątkowany w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Koszalinie, za czasów dawnego województwa koszalińskiego. Jest wiele osób, które z dużym sentymentem podchodzi do niego, chociażby z tego powodu, że sami byli jego uczestnikami, a teraz przygotowują swoje dzieci, wnuki, bądź uczniów.

Recytatorów oceniała Komisja Konkursowa w składzie:

1) PANI ANETA MAJEWSKA – PRZEWODNICZĄCA KOMISJI

2) PANI RENATA MAKSYMIUK

3) PANI MAGDALENA MAĆKIEWICZ

W Turnieju wzięło udział 19 uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rymaniu. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się we wspaniale dobranym repertuarze oraz pokazali bardzo wysoki poziom zarówno recytatorski, jak również aktorski. Byliśmy pełni podziwu i zachwytu przy prezentacji każdego utworu.

Niestety, konkursy mają to do siebie, że z tych bardzo dobrych, wybiera się najlepszych.

Po trudnej naradzie udało się osiągnąć kompromis.

 

Recytatorami, którzy będą reprezentowali Gminę Rymań w eliminacjach powiatowych w Kołobrzegu 26 kwietnia 2023 roku, będą:

w kategorii „PTASZĄT”:

1. Kamil Szczepanek
2.
Lena Mleczek

w kategorii „PTASZKÓW”:

1. Marta Borek
2. Michalina Pogorzelska-Długaszek

w kategorii „PTAKÓW”:

1. Ines Wasylów-Ceglińska
2. Maria Wróblewska

Wyróżnienia otrzymali:

1. Karolina Kanderska
2. Małgorzata Popielarz
3. Nikola Baj
4. Laura Michalewicz
5. Marta Kotlarczyk
6. Maja Kraczkowska

Podziękowania za udział w Turnieju otrzymali:

1. Antonina Grzyb
2. Amelia Walczak
3. Wojciech Kanderski
4. Maja Dwornik
5. Julia Galant
6. Oskar Kuźma
7. Pola Szwarc

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wspaniałej pasji, jaką jest recytacja. Słowa uznania i Podziękowania oraz gratulacje składamy także nauczycielom, rodzicom i opiekunom recytatorów.

Szczególne Podziękowania kierujemy Paniom Renacie Maksymiuk, Anecie Majewskiej i Magdalenie Maćkiewicz z Komisji Konkursowej oceniającej Turniej, a także Pani Alinie Korneckiej za pomoc w przygotowaniach do Eliminacji Gminnych 54. Turnieju Recytatorskiego „PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE”.

Uczestnicy otrzymali okazjonalne dyplomy oraz książki.

 
Szkolenia wyjazdowe PDF Drukuj Email

Logo ODR

 

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach

organizuje wyjazdy szkoleniowe w ramach projektu „Wsparcie dla projektów demonstracyjnych i działań informacyjnych"

Harmonogram demonstracji w 2023 roku

 
Majówka z Mustangiem - Boisko w Siemyślu 30.04.2023 r. PDF Drukuj Email

majowka z mustangiem 2023.04.30 500

 
Piłka ręczna w hali widowiskowo - sportowej w Rymaniu PDF Drukuj Email

pilka reczna plakat c 550

 

pilka reczna plakat d 550

 
Weekend z pupilem II PDF Drukuj Email

weekend z pupilem II kot 550

weekend z pupilem II pies 550

 
Nowy numer biuletynu "PULS RYMANIA 1/2023 (80)" PDF Drukuj Email
PR 80 KWIECIEN 2023 171Zapraszamy do czytania najnowszego numeru biuletynu PULS RYMANIA 1/2023 (80), który zawiera między innymi takie artykuły jak:
 
- POWITANIE WIOSNY,
- Aktywność ruchowa dla wszystkich,
- XI Gminny Turniej Tenisa Stołowego,
- Dzień Kobiet i Mężczyzn w Rymaniu,
- Puchar oraz wyróżnienie dla Grupy Tańca „Pasja” z Rymania,
- Komunikat opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
- Segregujmy mądrze śmieci,
-Co zrobić, aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

Pobierz PULS RYMANIA 1/2023 (80)

 
"Siła w Grupie" - ogłoszenie o naborze na podejmowanie działalności gospodarczej PDF Drukuj Email

Logo stwoarzyszenie LGD

Ogłoszenie nr 1/2023

Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Działania "Siła w Grupie"

informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 1. Termin składania wniosków: od 24 kwietnia 2023 r. do 08 maja 2023 r. 
 2. Miejsce składania wniosków: Biuro Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Siła w Grupie", ul. IV Dywizji WP 58, 78-120 Gościno.
 3. Sposób składania wniosków: Wnioski wraz z załącznikami należy składać na odpowiednich formularzach w Biurze Stowarzyszenia od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00. Komplet dokumentów obejmuje dwa egzemplarze w wersji papierowej z wymaganymi załącznikami oraz dwa egzemplarze w wersji elektronicznej wniosku na płycie CD. Wniosek i dokumenty powinny znajdować się w skoroszytach (prosimy nie zszywać dokumentów). Załączniki ułożone w kolejności zgodnej z listą załączników z Wniosku o przyznanie pomocy. Każdy załącznik przedzielony przekładką.
 4. Wysokość limitu środków: 113 639,75 EURO/ 454 559 PLN

  Rada LGD dokonuje wyboru operacji do wysokości limitu podanego w ogłoszeniu w walucie PLN przeliczonej po kursie 4 PLN/EUR.
  Samorząd Województwa udzieli wsparcia zgodnie z listą operacją mieszczącym się w limicie środków  wskazanych w ogłoszeniu o naborze, który został wskazany w walucie Euro i który zostanie przeliczony w trakcie rozpatrywania wniosków przez Samorząd Województwa po kursie wymiany EUR do PLN, publikowanym przez Europejski Bank Centralny z przedostatniego dnia  pracy Komisji Europejskiej w miesiącu poprzedzającym miesiąc dokonania obliczeń ( kurs bieżący ).

  Wsparcie przysługuje według kolejności ustalonej na podstawie liczby punktów uzyskanych w ramach oceny prowadzonej z zastosowaniem kryteriów wyboru operacji określonych w LSR i wskazanych w ogłoszeniu
 1. Forma wsparcia: premia (ryczałt).
 2. Wysokość wsparcia: 80.000,00 zł (osiemdziesiąt tysięcy złotych 00/100).
 3. Zakres tematyczny operacji: Zakładanie działalności gospodarczej odpowiadający § 2 ust 1 pkt 6 Rozporządzenia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz.U. poz. 1570 ze zm.).
  Cel ogólny LSR: I. Wzmocnienie rozwoju gospodarczego terenu LGD do roku 2023
  Cel szczegółowy LSR: I.1. Rozwój przedsiębiorczości na terenie LGD do 2023 r.
  Przedsięwzięcie LSR: I.1.1. Podejmowanie działalności gospodarczej. 
Czytaj całość ...
 
Program CZYSTE POWIETRZE 2023 PDF Drukuj Email

 Rządowy Program Czyste Powietrze

 Logo 500

 

Co zrobić, aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

Poprzedni, 2022 r. ze względu na niezależną od Nas wszystkich sytuację geopolityczną, przyniósł szereg negatywnych skutków, również w zakresie dostępności i kosztów energii.

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych, po doświadczeniach obecnego roku, już teraz zastanawia się co zrobić aby kolejny okres grzewczy przejść bezpiecznie, w komforcie cieplnym i bez przepłacania.

Jest na to sposób.

Warto zapoznać się z programem Czyste Powietrze, który oferuje nie tylko bezzwrotne wsparcie finansowe przyznawane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW). Inwestycja, którą możesz sfinansować z Programu pozwoli na znaczne zmniejszenie zużycia energii przy utrzymaniu bezpieczeństwa i komfortu cieplnego w domu, a przy tym przyniesie niższe rachunki za ogrzewanie.

Z programu Czyste Powietrze otrzymasz wsparcie na docieplenie ścian, dachu, wymianę okien i drzwi, zainstalowanie wentylacji z odzyskiem ciepła oraz wymianę starego pieca na paliwo stałe na nowe, efektywne źródło ciepła, które zużywa mniej energii z pożytkiem dla rodzinnego portfela, a przy tym emituje mniej zanieczyszczeń do powietrza.

Ciepły, bezpieczny dom to podstawa dobrostanu rodziny, dlatego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z wfośigw przygotował na 2023 r. ważne zmiany w Programie, dzięki którym możesz otrzymać nawet do 136 tys. zł dofinansowania. Tak wysokie bezzwrotne wsparcie możliwe jest obecnie z uwagi na podniesienie poziomów dotacji na poszczególne elementy termomodernizacji.

Zanim przystąpisz do programu, warto jest wykonać audyt energetyczny, to dokument opracowany przez specjalistę, który pokazuje co w domu należy docieplić, zainstalować i wymienić w ramach termomodernizacji, aby była ona kompleksowa. Taka kompleksowa termomodernizacja umożliwia otrzymanie najwyższej dotacji, a później płacenie niższych rachunków.

Do programu może przystąpić każdy, kogo roczny dochód nie przekracza 135 tys. zł.

Już dziś zainteresuj się programem Czyste Powietrze. Teraz jest najlepszy czas na złożenie wniosku, znalezienie wykonawcy i przeprowadzenie inwestycji, aby spokojnie zdążyć przed kolejnym sezonem grzewczym

Na swoje pytania znajdziecie Państwo odpowiedź na stronie czystepowietrze.gov.pl, np. w nagraniach i prezentacjach Akademii Czystego Powietrza.

O Program możesz dopytać w naszym Urzędzie Gminy, w punkcie konsultacyjno – informacyjnym. Tutaj otrzymasz wsparcie w przygotowaniu i złożeniu wniosku do programu Czyste Powietrze.

Co zrobić, aby rachunki za ogrzewanie zamiast rosnąć – malały?

Nie zwlekaj, zapoznaj się już dziś z programem Czyste Powietrze, który znacznie poprawi warunki życia i zdrowia Twojej rodziny!

Gminny punkt konsultacyjno – informacyjny programu Czyste Powietrze działa w godzinach 7:15 - 15:15, tel. 94 35 34 823, adres: Urząd Gminy Rymań, ul. Szkolna 7, biuro nr 23, Magdalena Maćkiewicz

Zapraszamy!

podziel się tą informacją z Sąsiadem!

 

Linki do programu:

broszura - POBIERZ

ulotka - POBIERZ

prezentacja graficzna: Kompleksowa termomodernizacja - najlepsze co możesz zrobić - POBIERZ

 Stopka 500

 

 
Oferta realizacji zadania publicznego - Stowarzyszenie Historyczne Dębosz - 23.03.2023 r. PDF Drukuj Email

Logo Debosz 1122x1151. Oferta realizacji zadania publicznego złożona w dniu 23.03.2023 r. - POBIERZ

2. Zarządzenie nr 15/2023 w sprawie ogłoszenia oferty na realizację zadania publicznego w Gminie Rymań, złożonej przez organizację pozarządową - POBIERZ

 
Szukamy kandydata do pracy w Biurze Powiatowym ARiMR w Siemyślu PDF Drukuj Email

Nowe logo ARIMR 250px Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poszukuje kandydata do pracy na stanowisku: Inspektor w Kołobrzeskim Biurze Powiatowym w Wydziale Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich Stanowisko pracy do spraw obsługi wniosków
- 1 miejsce pracy: Siemyśl

Liczba poszukiwanych kandydatów/ wymiar etatu: 1 osoba w pełnym wymiarze czasu pracy, umowa o pracę na etat

Oferujemy:
- przejrzyste zasady wynagradzania
- dodatkowe wynagrodzenie roczne
- możliwości rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji
- bogaty pakiet szkoleń
- możliwość refundacji nauki języka i studiów podyplomowych
- pakiet socjalny: dofinansowanie do wypoczynku, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach,
- pracę w największej agencji płatniczej w Europie

Główne obowiązki:
- obsługa spraw związanych z przyznawaniem pomocy finansowej w ramach płatności bezpośrednich oraz działań PROW.
- weryfikacja wniosków o przyznanie płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, PROW 2014-2020.
- przygotowywanie raportów na potrzeby monitoringu rzeczowego i sprawozdawczości w zakresie płatności w ramach systemów   wsparcia bezpośredniego oraz pozostałych płatności realizowanych przez wydział.
- udzielanie informacji dotyczących uwarunkowań prawnych i formalnych wniosków PROW i płatności bezpośrednich.

Wymagania konieczne:
- średnie/wyższe,
- przy wykształceniu średnim min. 1 rok stażu pracy
- znajomość KPA,
- znajomość zasad wdrażania programów przez ARiMR,
- biegła obsługa komputera (pakiet MS Office).
Wymagania pożądane:
- biegła obsługa komputera (pakiet MS Office),
- staranność, rzetelność, efektywność, skuteczność i dokładność w realizacji powierzonych zadań,
- samodzielność, odporność na stres, dyspozycyjność, umiejętność pracy w zespole,
- komunikatywność, wysoka kultura osobista,

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

1. Kwestionariusz dla kandydata wraz z oświadczeniem dotyczącym przetwarzania danych osobowych załączony do ogłoszenia
2. List motywacyjny
3. Kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz staż pracy.
Ww. oświadczenie musi być podpisane własnoręcznym podpisem kandydata.
Aplikacja kandydata do pracy zawierająca braki, wadliwą treść oświadczenia dotyczącego przetwarzania danych osobowych bądź pozbawiona takiego oświadczenia nie będzie uwzględniona w procesie rekrutacji.


Możliwość zatrudnienia osoby niepełnosprawnej.

Dokumenty należy składać w terminie do: 14 kwietnia 2023 (decyduje data wpływu do ARiMR).

Listownie
pod adresem:
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Zachodniopomorski Oddział Regionalny
Plac Brama Portowa 1, 70-225 Szczecin
z dopiskiem: Dokumenty dotyczące naboru  OR16/BP305/11/23

Osobiście:
Kancelaria Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR
Plac Brama Portowa 1, 70-225 Szczecin
(kancelaria czynna w godz.: 730- 1530)
Dokumenty należy składać w zamkniętych kopertach
z dopiskiem: Dokumenty dotyczące naboru  OR16/BP305/11/23

Lub elektronicznie:
na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
(z dopiskiem: OR16/BP305/11/23)

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.

Oferty niekompletne, niepodpisane lub otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane.
Dokumenty aplikacyjne zgromadzone w związku  z pozyskiwaniem kandydatów na wolne stanowisko pracy w  ARiMR, podlegają zniszczeniu niezwłocznie  po zakończeniu tego procesu.
ARiMR zastrzega sobie możliwość odstąpienia od przeprowadzonego naboru w każdym czasie i bez podania przyczyny.

Dodatkowe informacje udzielane będą po numerem tel. 91 469 84 31-33.

 
Sesja Rady Gminy Rymań - 16 marca 2023 r. PDF Drukuj Email
sala konferen 200x150O G Ł O S Z E N I E

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 08 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 40) zwołuję sesję Rady Gminy Rymań w dniu:

16 marca 2023 roku o godz. 13:30

 sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rymań, ul. Szkolna 7, z następującym porządkiem obrad:

Czytaj dalej ...
 
Konkurs Kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” PDF Drukuj Email

BITWA REGIONOW 2023 plakat

Strona: https://bitwaregionow.pl/

 

REGULAMIN KONKURSU KULINARNEGO DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH pn. „BITWA REGIONÓW” - pobierz

 
Dzień Sołtysa - życzenia Prezes ARiMR PDF Drukuj Email

Dzien Soltysa list 550

 
Dzień Kobiet i Mężczyzn - 12.03.2023 r. PDF Drukuj Email

Dzien Kobiet i Mezczyzn 12.03.2023 550

 
XI Gminny Turniej Tenisa Stołowego - 04.03.2023 PDF Drukuj Email

TURNIEJ TENISA STOLOWEGO 2023.03.04 550

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki