Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

Strona główna UG Rymań
Piknik rodzinny - Dzień Dziecka - 04.06.2023 r. PDF Drukuj Email

PLAKAT DZIEN DZIECKA 2023 550

 
Ogłoszenie MRiRW - nowe stawki dopłat PDF Drukuj Email

2023.06.01 Ogloszenie MRiRW nowe stawki doplat 550

 
DZIEŃ MAMY I TATY - 28.05.2023 r. PDF Drukuj Email

DZIEN MAMY I TATY plakat 2023.05.28 550

 
Ogłoszenie ZODR_Ankieta - badanie gospodarstw rolnych PDF Drukuj Email

Ankieta Badanie gospodarstw rolnych

 
Ogłoszenie ZODR - HORTITERAPIA PDF Drukuj Email

Ogloszenie ZODR HORTITERAPIA

31 maja 2023 r. o godz. 11.00 w Dębnie (pow. myśliborski), Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich,  organizuje bezpłatne  szkolenie wyjazdowe „Hortiterapia, RHD, produkt tradycyjny – sposoby na dodatkową działalność w gospodarstwie”.

Gospodarze, państwo Aneta i Stanisław Dobropolscy:

1. oprowadzą nas po swoim gospodarstwie rolnym, które usytuowane jest na terenie miasta (część pól uprawnych jest poza miastem),

2. zademonstrują formę sprzedaży RHD (stodoła anioła), w sprzedaży: warzywa, owoce, zakwas buraczany, ocet z naturalnej fermentacji, kiszone ogórki i kapusta,

3. rano, specjalnie dla naszej grupy, w 102-letnim piecu chlebowym, opalanym drzewem, upieką: chleb tradycyjny, anielskie ciasto drożdżowe z kruszonką, pieczywo bezglutenowe i bezlaktozowe wypieki keto, które będziemy wspólnie degustować przy ognisku,

4. pochwalą się także swoim, wpisanym na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Zachodniopomorskiego zakwasem buraczanym z Dębna (nagrodzony w ubiegłym roku ­ I nagrodą wśród napojów bezalkoholowych w naszym województwie),

5. opowiedzą o ukończonym kursie hortiterapii (2022), który włączyli w działalność swojego gospodarstwa.

Gospodarze organizują również warsztaty wypieków chleba i ciast w piecu chlebowym.

Ilość miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu (dojazd własny), prosimy o kontakt z Działem Rozwoju Obszarów Wiejskich:
-   Karolina Kiewlicz - 91 479 40 48
-   Ewelina Pawłowicz - 91 479 40 29
Serdecznie zapraszamy

 
Oferta pracy w ARiMR w Siemyślu PDF Drukuj Email

Nowe logo ARIMR 250pxAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poszukuje kandydata do pracy na stanowisku: Inspektor w Kołobrzeskim Biurze Powiatowym w Wydziale Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich Stanowisko pracy do spraw obsługi wniosków -1 miejsce pracy: Siemyśl

Liczba poszukiwanych kandydatów/ wymiar etatu: 1 osoba w pełnym wymiarze czasu pracy, umowa o pracę na czas określony w celu zastępstwa

Oferujemy:
- przejrzyste zasady wynagradzania
- dodatkowe wynagrodzenie roczne
- możliwości rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji
- bogaty pakiet szkoleń
- możliwość refundacji nauki języka i studiów podyplomowych
- pakiet socjalny: dofinansowanie do wypoczynku, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach,
- pracę w największej agencji płatniczej w Europie

Główne obowiązki:
- obsługa spraw związanych z przyznawaniem pomocy finansowej w ramach płatności bezpośrednich oraz działań PROW.
- weryfikacja wniosków o przyznanie płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, PROW 2014-2020.
- przygotowywanie raportów na potrzeby monitoringu rzeczowego i sprawozdawczości w zakresie płatności w ramach systemów   wsparcia bezpośredniego oraz pozostałych płatności realizowanych przez wydział.
- udzielanie informacji dotyczących uwarunkowań prawnych i formalnych wniosków PROW i płatności bezpośrednich.

Więcej na stronie : https://www.gov.pl/web/arimr/or16bp3052124

PUP: https://oferty.praca.gov.pl/portal/index.cbop#/szczegolyOferty?c6191b0c7d4df7d66056168354a79649

 
Turniej Mustang Cup o puchar Gminy Rymań i Siemyśl - 27.05.2023 r. PDF Drukuj Email

mustang cup chlopcy 550

mustang cup dziewczeta 550

 
Ogłoszenie ZODR Koszalin - Szkolenie z integrowanej produkcji roślin PDF Drukuj Email

plakat integrowana produkcja roslin 550

 
Poznaj Polskę – dofinansowanie na organizację wycieczki szkolnej PDF Drukuj Email

Logo Polski Lad 550

„Poznaj Polskę” to przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki, którego przedmiotem jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Gmina Rymań otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” – edycja wiosenna 2023, na realizację krajowej wycieczki szkolnej o charakterze edukacyjnym.

Kwota otrzymanego dofinansowania wyniosła 5000,00 zł., a wkład własny to 5450,00 zł pochodzący z wpłat rodziców uczniów. Całkowita wartość projektu to 10450,00 zł.

W kwietniu br. odbyła się wycieczka szkolna, w której wzięło udział 47 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rymaniu. Młodzi podróżnicy odwiedzili Gdańsk i Gdynię.

 
Czujnik jakości powietrza firmy SYNGEOS w Rymaniu PDF Drukuj Email

Logo SYNGEOS

Szanowni Mieszkańcy, już od jakiegoś czasu możecie śledzić jakość powietrza w gminie Rymań.

Czujniki jakości powietrza firmy Syngeos, zainstalowane zostały na budynku Gminnej Biblioteki Publicznej przy ulicy Koszalińskiej 41 w Rymaniu.

Wyniki są podawane w czasie rzeczywistym. Możecie je Państwo odczytywać za pośrednictwem strony internetowej naszepowietrze.pl oraz aplikacji mobilnej Syngeos – dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS lub za pośrednictwem strony internetowej urzędu – widget prezentujący wyniki znajduje się po prawej stronie w zakładce „Jakość powietrza".

Sensor podaje następujące parametry:
- stężenie pyłów zawieszonych czyli tak zwanego ,,smogu,,: pyły PM 1, PM 2,5, PM 10 (wyniki prezentowane są procentowo oraz za pomocą kolorów)
- wilgotność powietrza
- ciśnienie atmosferyczne
- temperatura

Więcej informacji na temat systemu Syngeos znajdziecie Państwo na stronie  internetowej syngeos.pl.

Zachęcamy do korzystania z informacji przesyłanych przez system. Bieżąca wiedza o stanie zanieczyszczeń, ma służyć mieszkańcom do podejmowania decyzji o pobycie na zewnątrz budynków osób, szczególnie narażonych na działanie smogu (dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży, osoby z chorobami układu oddechowego).

Samorząd gminy, który sfinansował montaż czujników, pragnie by miały one również działanie prewencyjne. Uświadamiające mieszkańcom, jak duży wpływ na jakość powietrza, ma spalanie odpadów w piecach i kotłach c.o. czy ogrzewanie domów słabej jakości paliwem.

Osoby, które chcą na bieżąco śledzić wyniki pomiarów w swoim telefonie, mogą zainstalować aplikację Syngeos. Dla systemów opartych o Android można ją pobrać ze sklepu Google Play. Aplikację mogą również wykorzystywać użytkownicy IOS.

 
15 BBF w Świnoujściu - Energia dla odbudowy Ukrainy PDF Drukuj Email

15. BBF FULL HD 550

 

STRONA: https://balticbusinessforum.eu/

 
Ogłoszenie PZDR z dnia 15.05.2023 r. PDF Drukuj Email

Logo Rolnicy Baszkowice 200POWIATOWY ZESPÓŁ DORADCÓW W KOŁOBRZEGU.

Informujemy, że pomagamy bezpłatnie wypełnić wnioski obszarowe na 2023 r. Taka możliwość istnieje w 1 i 2 środę miesiąca w UG Rymań, pozostałe środy w Świetlicy Wiejskiej Gorawino.

 Termin składania wniosków obszarowych mija 30.06.2023 r.

Michał Czerniawski
PZDR Kołobrzeg
IV Dywizji Piechoty 60
78-100 Kołobrzeg
Tel. 94 35 24030
Tel 693878557

 
Opłata za zezwolenia na sprzedaż alkoholu do 31.05.2023 r. PDF Drukuj Email

OPŁATY ZA ALKOHOL
do 31 maja 2023 roku !!!

Przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych na podstawie zezwoleń wydanych przez Wójta Gminy przypominamy, że 31 maja 2023 r. upływa ustawowy termin do wniesienia II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2023 r.


Należność należy wpłacać na konto Gminy Rymań:

POMORSKI BANK SPÓŁDZIELCZY W ŚWIDWINIE
ODDZIAŁ RYMAŃ

NR: 83 8581 1043 0600 0358 2000 0002

- z adnotacją, że jest to II rata za 2023 r. /podając numer  zezwolenia , którego dotyczy/.

 
Sesja Rady Gminy Rymań - 22 maja 2023 r. PDF Drukuj Email
sala konferen 200x150O G Ł O S Z E N I E

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 08 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 40 z późn. zm.) zwołuję sesję Rady Gminy Rymań w dniu:

22 maja 2023 roku o godz. 13:30

 sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rymań, ul. Szkolna 7, z następującym porządkiem obrad:

Czytaj dalej ...
 
Biblioteka - 10 ROCZNICA NADANIA IMIENIA PDF Drukuj Email

10 ROCZNICA NADANIA IMIENIA

 PROFESORA WŁADYSŁAWA PANASA

 GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W RYMANIU

     W dniu 27 kwietnia 2023 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Rymaniu obchodziła jubileusz 10-lecia nadania Jej imienia Profesora Władysława Panasa. Z tej okazji odbyła się skromna uroczystość połączona z wystawą fotografii i publikacji związanych z Profesorem. Na kameralnym spotkaniu w czytelni bibliotecznej obecni byli na zaproszenie Pani Aldony Korytowskiej: Pan Jerzy Jacek Bojarski – przyjaciel Prof. Panasa z Lublina, Pan Mirosław Terlecki – Wójt Gminy Rymań, Pani Elżbieta Bartosiewicz z synem Sławkiem i Pan Karol Sandomierski – rodzina Prof. Władysława Panasa, Pani Barbara Patruś – koleżanka z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu, Pani Bogumiła Szczęśniak, Pani Alina Kornecka – nauczycielka i uznana Poetka, Pan Hubert Cienkusz – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Rymaniu, Pan Dariusz Pułło – Wiceprezes Stowarzyszenia Historycznego „DĘBOSZ” w Rymaniu oraz Pani Małgorzata Hawrylak. Pan Wójt wręczył imienne podziękowania za dar przekazanych książek Dyrektorowi Teatru NN Panu Tomaszowi Pietrasiewiczowi, Prezesowi Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza " w Lublinie oraz Panu Grzegorzowi Józefczukowi, a także Panu Jerzemu Jackowi Bojarskiemu za promowanie osoby Profesora Władysława Panasa. Czwartkowa herbatka w rymańskiej bibliotece osłodzona była wspomnieniami i licznymi anegdotami z życia Jej patrona. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze wśród literatury i pysznego ciasta.

Biblioteka 1 500

Biblioteka 2 500

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki